איטום סיליקון לאטימת גג

תוכן עניינים

אתה יכול להשתמש באטימות גג מבוססות סיליקון כדי להגן על הגג שלך מפני נזקי שמש ומים. הם לא זולים ולא כל האנשים יכולים להרשות לעצמם. אטימות מבוססות סיליקון הן צורה נוזלית של גומי שמגן על פני הגג שלך מאור שמש וגשם. למרות זאת, הם לא אופציה טובה לבעלי בתים שמחפשים לחסוך כסף.

ניתן למצוא מידע נוסף באתר פרויקטים 2000

סוגים

ישנם סוגים רבים של אטמי גג זמינים. חשוב לבחור אחד שמתאים לתקציב ולצרכים שלך. אטימות סיליקון, למשל, הן חסינות למים אך אינן סבירות. ניתן ליישם אותם בכמה שכבות כדי ליצור מחסום הגנה מפני גשם ואור שמש, אך הם אינם מומלצים לכל סוגי הגגות. אטמי גומי הם פחות יקרים וניתן ליישם אותם בכמה שכבות אם אתה רק צריך לאטום סדקים קטנים.

תוחלת החיים של האיטום שלך תהיה תלויה באיך היא יושמה, כמה מעילים היא קיבלה, ועד כמה הגג שלך חשוף ליסודות. מעיל עבה יותר בדרך כלל יחזיק יותר זמן. תצטרך לבדוק את הגג שלך לפחות פעם בשנה ולעשות תיקונים אם ניזוק ממזג אוויר קשה. להגנה מיטבית, יש יצרנים הממליצים ליישם מחדש את הגג שלך כל חמש שנים.

סוגים שונים של אטמי גג מעוצבים עבור סוגים שונים של דליפות. בעוד שחלק ניתן ליישם עם מברשת צבע, סוגים דקים יותר דורשים שימוש במרסס צבע. ניתן ליישם את האיטום גם עם צינור קירור לנקודות קשות. גם קלטות איטום זמינות, שאינן דורשות כלים נוספים וקלות ליישום. להלן כמה מהמוצרים המובילים לאטימת גגות.

חלק מסוגי האיטום הללו מגיעים באריזות מסוגים שונים. יש המגיעים בפחית תרסיס או בפחית צבע נוזלית, ואילו אחרים ארוזים בצינורות. למרות שקל יותר להשתמש בהם, נוזלים מתייבשים מהר יותר וטובים יותר לדליפות קטנות.

אטמי גומי נוזליים זמינים במגוון צבעים, והם בחירה טובה לאטימת אטמים. הם יכולים להיות מיושמים על כל או רק חלק קטן מהגג שלך. הם אינם מומלצים לכיסוי גג שלם, ויכולים להיות יקרים יותר מהאפשרויות האחרות. ישנם חמישה סוגים של גומי נוזלי שאפשר לבחור מהם.

אטמי גג נהדרים להגנה על הגג שלך מפני איתני הטבע. הם גם יכולים להגדיל את תוחלת החיים של הגג. הם יכולים למנוע נזק שנגרם כתוצאה מחום קיצוני, קור או לחות, ולהקל על תיקון דליפות קלות. הם גם יכולים לשפר את התנגדות האש של הבית שלך.

רפלקטיביות

ציפוי גג מחזיר אור יכול לעשות הבדל דרמטי לאקלים הפנימי של הבניין שלך. חומרי גג מסחריים אינם מיועדים להשתקפות קרני השמש. החום מהשמש חודר למבנה הגג ואז עובר לבניין שלמטה. זה גורם לבניין להתחמם ומוביל לשטרות אנרגיה גבוהים יותר. ניתן למנוע זאת על ידי ציפוי גג מחזיר אור. זה גם יאריך את חיי הגג שלך.

יתרון נוסף לציפוי גג מחזיר אור הוא חשבונות שירות מופחתים. באקלים חם יותר, הרפלקטיביות מוגברת יכולה להפחית את עלויות החימום והקירור. עם זאת, באקלים קר, ההשתקפות הנוספת עשויה להגביר את השימוש באנרגיה של בניין. גג לבן יכול להיות רגיש לעיבוי, מה שעלול להוביל לעובש ולנזק לחומרי גגות. כמו כן, שלג יכול להצטבר על גגות קרירים בחורף.

ציפויי גג מחזירי אור יכולים גם להוריד את עלויות האנרגיה על ידי הפחתת השימוש באנרגיה. סוג הציפוי שאתם בוחרים, צורת ביתכם, והאם אתם משתמשים במיזוג אוויר, ישפיע על כמות האנרגיה שאתם שומרים. באקלים קר, למשל, חסכונות יכולים להיות בין 20 ל-70%.

ודא שאתה בוחר ציפוי משקף שעומד בסטנדרטים של כוכב אנרגיה אם אתה הולך לשים אחד על הגג שלך. מכיוון שלא כל חומרי הגגות יכולים לשמש עם מעילי גג מחזירי אור, ישנן כמה חברות ציפוי הטוענות כי ניתן להשתמש בהם על רעפי אספלט, המפתח הוא לבחור ציפוי גג מחזיר שעונה על הנחיות כוכב האנרגיה.

מעילי גג מחזירי אור מפחיתים את חום השמש ע "י החזרתו לחלל. הם יכולים להפחית את טמפרטורת פני השטח של בניין על ידי עד 80degF או 45degC. זה יכול להוריד את עלויות הקירור באופן דרמטי. לפי מחקר שנערך לאחרונה, מעילי גג מחזירי אור יכולים לחסוך לבעלי בתים עד 25% מעלויות האנרגיה.

רפלקטיביות של חומר איטום סיליקון

כאשר בוחרים בציפוי גג, בעלי הבתים צריכים לשקול את התכונות המחזירות אור של איטום סיליקון. לסיליקון יש רפלקטיביות גבוהה, אבל הוא יכול להיות מלוכלך תוך 6 עד 12 חודשים. ישנן אפשרויות רבות אחרות שהן יותר ידידותיות לסביבה. לחומרים אקריליים, למשל, יש השתקפות תרמית גבוהה יותר, אבל הם גם מתמוססים במים, דבר שמועיל לסביבה. בנוסף, ציפויי סיליקון רבים מכילים מעט מאוד או ללא ממסים ופולטים VOCS נמוך עד אפס מקום. יש אפילו כמה מוצרי סיליקון מוצקים שנחשבים ידידותיים לסביבה.

לציפויי גג של סיליקון יש שרטוט עיקרי אחד: הם מאוד דביקים וחייבים ליישם אותם בעובי. משמעות הדבר היא כי מעילי גג סיליקון אינם בחירה טובה עבור אלה עם תקציב מוגבל. ציפוי גג זה עשוי לדרוש ציוד כבד וממס לניקוי. הממס המשמש לניקוי סיליקון הוא הרבה יותר רעיל ממים, אז צריך לקחת טיפול לבחור את האחד הנכון לגג שלך.

יתרון חשוב נוסף של ציפוי גג סיליקון הוא היכולת שלהם לשקף קרניים אולטרה סגולות, מה שעוזר לבניינים להישאר קרירים יותר בקיץ חם וקריר יותר בחורף. זה מקטין את העומס על יחידות המיזוג. פחות יחידת המזגן צריכה לעבוד, חשבונות האנרגיה שלך יהיו נמוכים יותר. זה גם מרחיב את חיי הגג שלך ואת יחידת המיזוג שלך.

יתרון נוסף של ציפוי גג סיליקון הוא שהם להאריך את חיי הגג שלך. מעילי גג סיליקון למלא בכל סדקים על הגג שלך ולהציע אחריות 10 שנים. בניגוד לרעפי אספלט, מעילי גג סיליקון נחשבים גם לתחזוקה ולא דורשים הסרה מלאה של הגג שלך.

העלות הגבוהה של מעילי גג סיליקון היא בעיה נוספת. מוצרי סיליקון יכולים לעלות עד פי שלושה יותר ממקביליהם האקריליים. אחד ממוצרי האקריליק הפופולריים ביותר, Acrylux Flat Roof Mastic, עולה כ-130 דולר, ומוצרי סיליקון מתחרים מתחילים ב-275 דולר. המחירים שלהם יורדים ככל שיותר ספקי סיליקון נכנסים לשוק.