איך כותבים ברכה מנצחת ליום הולדת?

תוכן עניינים

ושוב הגיע הרגע הזה שבו אתם יושבים מול הדף והעט (או מול הווטסאפ הפתוח) ומנסים לשרבט לכם ברכה ליום הולדת לאדם יקר לכם.

זה יכול להיות אחד ההורים, הגיסה, חבר ילדות או הידידה מהצבא, או אפילו הבוס שאתם מנסים להתחנף אליו עם ברכה מוצלחת, אבל המילים פשוט לא רוצות להגיע…

אם אתם קוראים עד לכאן ומהנהנים בראש להסכמה, אתם לא מאלו שיסתפקו ב"מזל טוב אחי ויומולדת שמח" הרגיל והמשעמם שתראו בערימות בפייסבוק ובקבוצות ווטסאפ גדולות – וטוב שכך!

אז כדי להחזיר את הכבוד למילה הכתובה, ולעזור לכם להוציא תחת ידיכם ברכת יום הולדת בלתי נשכחת, אספנו בשבילכם כמה טיפים לכתיבת ברכה מנצחת ליום הולדת.

רגע לפני שמתחילים, תמיד אפשר לשאוב קצת השראה ולקבל רעיונות ממגוון ברכות ליום הולדת. לא אמרנו להעתיק ברכה בלי להתאמץ, אבל בהחלט השיטוט בין ברכות יום ההולדת השונות יכול לגרום לצ'אקרות להיפתח.

אז קדימה, יוצאים לדרך.

אין כמו נוסטלגיה טובה…

אנחנו בטוחים שגם אם חיפשתם ברכות בכל רחבי הרשת, לא מצאתם בדיוק את הברכה שתתאים באופן מושלם. זה מאוד הגיוני, כיוון ששום ברכה לא מתייחסת בדיוק לאדם שאתם כותבים אליו.

ברכת יום הולדת טובה היא כזו שתהיה מותאמת אישית למישהו אחד ולא תהיה תקפה לאף אחד אחר. בגלל זה, כדאי להכניס בברכה אזכורים לחוויות מהעבר ורצוי מכאלו שעברתם ביחד.

חישבו על החיוך שיעלה על הפנים של האדם לו אתם כותבים כאשר הוא יקרא על הפעם ההיא שהוא נרדם באמצע המטווח, או על הפעם היא שהוא התחיל בצורה חסרת סיכוי עם הברמנית…

זה בסדר גמור קצת לפדח בברכת יום הולדת, אבל שימו לב לא להעלות חוויה שהשאירה צלקות רציניות, וכמובן שאם אתם מתכוונים לקרוא את הברכה בפורום גדול – אל תפדחו יותר מידי. בכל זאת, יום הולדת…

לחרוז או לחרוז – זו השאלה

התשובה הקצרה היא "כן".

נכון, בדקנו, ושם המשפחה שלכם הוא לא ביאליק ואין לכם קשרים מיוחדים עם יוסי גיספן. בכל זאת, אם תשקיעו עוד קצת זמן בניסיון לחרוז, הברכה תשדרג לכם בשתי רמות. ברכה עם חרוזים שומרת על הקשב של האנשים ששומעים את הברכה, מבדרת יותר וגם יוצרת אצל מקבל הברכה את התחושה הטובה שהשקעתם בשבילו זמן לכבוד היום החשוב שלו בשנה.

אז איך מוצאים חרוזים? גם כאן הרשת תתגייס לעזרתם עם המון מילוני חרוזים – רק תצטרכו להזין מילה ומיד תקבלו רשימה ארוכה של מילים שמתחרזות למילה המבוקשת. גם דרך הקישור שמופיע בתחילת המאמר תוכלו להגיע למילון חרוזים שיעשה בשבילכם את העבודה.

אז מה להוסיף לך על הברכה?

גם ה"פיצה מרגריטה" הכי טובה בעולם, עם הבצק האוורירי, המוצרלה ורוטב העגבניות הסמיך תהפוך לעוד יותר טובה אם יוסיפו לה את הדברים הנכונים – זיתים שחורים, עגבניות ובצל…

כמו הפיצה, גם הברכה שלכם יכולה להשתדרג אם תוסיפו לה את הדברים המתאימים. 

ואלו תוספות מתאימות לברכה?

התוספת הקלאסית היא ציטוטים – אפשר להוסיף לברכה ציטוט של אדם מפורסם, סלב או מדען – חפשו את הציטוט שמתחבר לכם הכי טוב לאדם לו אתם כותבים את הברכה, וגם זה תלוי בכם – אפשר למצוא ציטוט מצחיק או רציני, קליל או מעורר השראה.

בקישור שמופיע בראשית המאמר תוכלו למצוא אוסף ענקי של ציטוטים.

עוד תוספות לברכה שגם נמצאות בקישור – חישוב ערכים גימטריים של שם חתן או כלת יום ההולדת, וגם ניתוח נומרולוגי כיד הדמיון הטובה.

וטיפ אחרון לברכה מוצלחת – אל תשכחו לרשום את השם שלכם בתחתית הברכה…