איתור נזילה בבית – כל מה שחשוב להכיר

תוכן עניינים

נזילה היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בהן נתקלים בעלי בתים באספקת מים, ועליהם לדעת כיצד למצוא נזילת מים. המשך לקרוא כדי לראות אם קפצת כזה ולזהות את מיקומך כדי שתוכל ללחוץ על בעיית אינסטלציה בניצן. לדבריו, הוא חושב שחשוב לדעת על נזילות, אך בעלי בתים צריכים לדעת יותר על אופן הדליפה של המים וכיצד הם פועלים.

אחת הדרכים הטובות ביותר לזהות אם יש לך נזילה בחלק מהצנרת שלך

היא לבדוק את מד המים שלך. כדי לקבוע אם הנזילה בחוץ, פשוט הפעל את שסתום המים הראשי ובדוק את המונה במרתף. ניתן גם לבדוק מדי מים בדלת הכניסה, במטבח ואפילו מחוץ לבית על ידי בדיקתם מבחוץ. איתור נזילות הוא פתרון מעולה שיחסוך לכם אלפי שקלים על נזקים מיותרים.

אם הקריאה לא משתנה

יש לך נזילה ואתה צריך להתקשר לאינסטלטור לקבלת עזרה נוספת. בעת תיקון נזילות מים, אינסטלטורים מקצועיים מצפוניים בודקים צינורות תת קרקעיים כדי לוודא שאינך זקוק להתקשרות שירות בקרוב. אם אתה מוצא את הנזילה, התיקון יכול להיעשות בזמן שאתה נוהג, אך אם הקריאות שלך אינן משתנות, ייתכן שלא תהיה לך נזילה כלל.

כמובן, מומחה לדליפות יוכל לזהות צינורות וציוד דולף ולהבטיח שהם מכילים את השפעת הנזילה על הבית. כאשר יש צורך בתיקונים במתקנים סניטריים, חשוב לפנות לחברת אינסטלציה יסודית ואכפתית ששמה את גילוי נזילות המים במקום הראשון.

אם אתה מתמודד עם נזילה בגג שלך

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות זה לחפש את מקור הנזילה ולתקן את מה שאתה יכול. אם לא נעים לך מהמקורות שמהם תוקנה הדליפה, הגיע הזמן להתקשר לגגן. גם אם אינך מוצא את מקור נזילת הגג, אתה עדיין יכול לראות נזילות גגות ומים דולפים מבחוץ.

מציאת הנזילה עצמה היא בעיה נוספת, אבל לפחות תדע שלמעשה יש נזילה בבית שלך. לבדיקת נזילות של מד המים שלך, ציין יום בו לא משתמשים במים בבית והגדר אותו ליום השבוע.

אם אתם חושדים בדליפה

הקשיבו לה כשהבית שקט, כמו למשל בלילה כאשר רעש הסביבה הוא הנמוך ביותר. אם אינך יכול לראות טבעות מים או כתמים או אם אתה שומע נזילה וחושד בכך, אתה יכול לשמוע נזילת מים בקירות. למעשה, מרבית בעלי הבית יבדקו אחת לכמה חודשים ואפילו כל שנתיים האם הם מצליחים למצוא את הנזילה.

אם ברצונך לתקן את הנזילה

המשמעות היא שאתה יכול לזהות את המקור האמיתי של נזילה על ידי חיפוש נזילות בצינור או במכשיר. יש נזילות מים שנחלבות צינורות ובסופו של דבר מגדילות נזילות קטנות יותר. אם יש נזילה גדולה מאוד והיא שקטה לחלוטין, ניתן לשמוע נזילות אחרות כאשר מים זורמים דרך ברגי הקיר, מה שמסמן אינדיקציה למיקומה. עם זאת, אם יש נזילות עם חורים גדולים שלא משמיעים רעש חזק, לא תמצא את הגורם לדליפה זו.

אם אינך מוצא סימנים נראים לעין של נזילת מים בביתך

בדוק את מד המים שלך האם הוא קיים. כיצד אוכל לדעת אם יש לי נזילה על הרצפה, ולא רק את מיקום הרצפה שלי? אם דלפתם מים מתחת לאדמה, איך תוכלו לדעת שהם משפיעים על היכולת שלכם להתמודד איתם?

אם אתה מוצא משהו שנראה או נשמע כמו נזילה

או ניקוז סתום, פנה לאינסטלטור לגבי הממצאים שלך כדי למנוע נזק נוסף לביתך או לחלקים אחרים בו. אם לא מצליחים למצוא את הנזילה, חשוב לנסות לאתר אותה לפני שמתקשרים לאינסטלטורים, כי אף אחד לא יודע אם הם צריכים לשמוע או להריח ביוב. ישנם צעדים שניתן לנקוט בהם כדי לאתר את המים הדולפים מבלי להתקשר לאינסטלטור, אך אם תנסה להתקשר אליהם חשוב שיתקשרו ויבואו לתקן את הבעיה ולתקן אותה באופן מיידי.

אם אתה חושד או רואה סימנים לדליפת מים נסתרת בביתך

התקשר מיד למומחה. אם מתגלה נזילה בצינור המים, חשוב לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק לטווח ארוך לבית או לרכוש. כבה את המים בבית: חשוב למצוא את מד המים ולכבות את המים בבית אם הדליפה גורמת לנזק רב יותר. ברגע שאתה מזהה נזילה, כבה את זרם המים והתקשר לאינסטלטורים בהקדם האפשרי.