איתור נזילות בבית פרטי

תוכן עניינים

איתור נזילות בבית פרטי עשוי להיראות כמשימה מפרכת. אבל, זה למעשה קל יחסית. ישנם כלים רבים שניתן להשתמש בהם כדי למדוד רמות לחות, כולל מצלמות דימות תרמיות, מצלמות אינפרא-אדום ומד לחות מסוג סיכה. בנוסף לשימושיהם השונים, ניתן לסווג את מד הלחות גם לפי מדדי צבע. קרא כדי לגלות כיצד תוכל להשתמש בכלים אלה כדי לעקוב אחר רמות הלחות בביתך.

מצלמות אינפרא אדום מגלות לחות בתוך בית פרטי

מצלמות אינפרא-אדום יכולות לזהות לחות ברמות שונות, ובכך לתת לפקחים עזרה ויזואלית גדולה כדי לאתר בעיות. מצלמות אלה יכולות לזהות אזורים רטובים שאינם נראים לעין בלתי מזוינת כמו אלה בתוך מחרוזת או מרחבי זחילה צרים. ניתן לצלם את התמונות באופן דיגיטלי ולצרף אותן לדו "ח. ניתן להשתמש במד לחות גם על ידי המפקח כדי לאשר נוכחות או היעדר לחות.

מצלמות אינפרא אדום עובדות על ידי מדידת אור שאינו נראה, או אינפרא אדום, מכל העצמים. מצלמת אינפרא אדום מראה שינויי טמפרטורה זעירים. טכנולוגיה זו מאפשרת לפקחי הבית לזהות לחות בבית ולאתר דליפות אינסטלציה פעילות. הם יכולים גם להצביע על אזורים שעדיין רטובים גם לאחר ייבוש נרחב. משמע הדבר שבעל הבית יכול לקבל קריאה מדויקת על מצב ביתו ולהימנע מתיקונים יקרים.

מד לחות מסוג סיכות

ישנם שני סוגים: מד לחות ללא סיכה. מדחנים מסוג פין דורשים ממך לעשות חורים בחומר, בעוד שחסרי סיכות משתמשים בגשושיות פלדה שיכולות לזהות לחות רק עד כמה שהן מוכנסות. ההבדל בין שני סוגי המטרים טמון בדיוק ובשיטה למדידת תכולת הלחות. למד הלחות של הסיכה יש דיוק גבוה יותר והם אמינים יותר ממטר ללא סיכה.

רוב מדדי הלחות מסוג פין מודדים את תכולת הלחות בעץ. ניתן לכייל את חלקם גם למדידת תכולת הלחות של חומרים אחרים. היקף העץ שלהם הוא בדרך כלל בין חמישה לארבעים אחוזים, בעוד סוגים אחרים משתמשים בקנה מידה יחסי בין 0 למאה אחוזים. לכמה מטרים יש אינדיקטורים ויזואליים המצביעים על הרוויה ורמות מתונות של גבס. כמה מטרים מציעים קנה מידה שלישי עבור גבס, שמשתנה מ-0.2 ל-50 אחוזים.

מצלמות הדמיה תרמיות

מצלמת הדמיה תרמית שימושית לגילוי לחות בתוך בית פרטי. מצלמות תרמיות מבחינות בהבדלים בטמפרטורות פני השטח, ומאפשרות לפקחים לראות מקורות לחות בזמן אמת. בניגוד למד לחות, הדורש בדיקה של מספר נקודות לאורך התכונה, מצלמות הדמיה תרמיות יכולות לזהות לחות בנקודה אחת. זה אומר שפקחים יכולים לזהות מים מבלי לבדוק פיזית את הבית. בשונה ממד לחות, מצלמות הדמיה תרמיות אינן דורשות בדיקות פולשניות ואינן גורמות נזק לחומרים.

מלבד גילוי דליפות מים, מצלמות הדמיה תרמיות יכולות לזהות בעיות אחרות כמו חום מופרז או טיוטות קרות. הם כלי נהדר למקצוענים בעבודות בנייה, כי הם יכולים לזהות הרבה דברים שעלולים אחרת ללכת מבלי שיבחינו בהם. מצלמות הדמיה תרמיות יכולות גם לסייע בזיהוי הפסדי אנרגיה וחלונות דולפים. מצלמות הדמיה תרמיות יכולות לשמש כדי להבטיח בטיחות ונוחות בכל מרחב, בין אם זה פרטי או ציבורי.

אינדיקטורים צבעוניים על מד לחות

כדי לקבוע אם החומרים יבשים, משתמשים במד לחות. הם מראים את כמות הלחות בחומר באחת משלוש דרכים: אחוז קריאה, תפוקת קול או סולם צבע. מד לחות בעל צבע אדמדם או ירוק מצביע על רמות גבוהות של לחות. אם מד הלחות מדווח על קריאה מתונה, נדרשת חקירה נוספת. למידע נוסף, להתייעץ קוד הבניין המקומי שלך.

רוב חומרי הלחות בבתים פרטיים מגיעים עם לוח מאונן שמקשה עליהם לזהות מים. זה הופך אותם ללא יעילים בקביעת כמות הלחות המדויקת. אבל המטרים האלה מספקים רמזים מועילים, כמו צבע הלוח. מעטפת פיברגלס רוויה תכיל כ-2.5% עד 3.5% של לחות. חלק מיוצרי המונה מספקים כרטיס המרה לעץ לפיברגלס. אבל מעט מדדים השקיעו בזה הרבה. אחוז הלחות המצוין על ידי המונה אינו רמת הלחות בפועל בלחות.

דליפה: סיבות נפוצות

דליפה בבתים פרטיים יכולה להיות בעיה רצינית. הדלפות עלולות לא רק לעלות ביוקר, אלא גם לגרום לנזק לרכוש ולהוות סיכון בריאותי. היית צריך להתקין מיד מכשירים לזיהוי דליפות בשטח שלך. שרברב מקצועי יכול לתקן כל דליפה או תיקון אבזרים לקויים. הם יוכלו לזהות את האזורים הנמצאים בסכנת דליפת מים.

דליפות מים יכולות להיות עדינות וקשה לזהות. חשוב לעקוב אחר השימוש במים שלך כדי לזהות סימני דליפה. אם אין לך מד מים בשטח שלך, זה מועיל להירשם לחשבונות מים מקוונים כך שאתה יכול להישאר על גבי השימוש במים שלך. אתה יכול גם לקבל דוחות חודשיים מספק המים שלך כך שאתה יודע בדיוק כמה ומתי אתה משתמש בו.