איתור נזילות בבית פרטי

תוכן עניינים

יש מגוון אפשרויות השקעה חלופיות ותוכלו לרכוש נכס באמצעות מגוון מכשירים. אם אתה משקיע בנכס פרטי או בקרן הון פרטית ואף אחד לא מדבר על השקעה בקרנות המותאמות במיוחד לנכס שלך, אז כנראה שההצעות שלך לנכסים פרטיים אינן בשבילך.

קרנות רכוש פרטיות מציעות למשקיעים יותר אפשרויות בבחירת מנהל ונושאי השקעה המתאימים לנושא ההשקעה שלהם

הון פרטי דומה לקרן הון פרטית, אך עם פחות נזילות ויותר סיכון, אתה עלול למצוא את עצמך באסטרטגיה מסוכנת יותר. נכסים לא חוקיים כוללים ניירות ערך הנסחרים בהיקפים גבוהים, ואילו ניירות ערך פרטיים ונכסים קשים אינם נסחרים בתדירות גבוהה.

זה יכול לקרות אם אתה הבעלים של נכס שאתה רוצה למכור בשוק. ערך נכבד לבית או לרכוש שלכם, אך מכירתם עולה זמן וכסף ולכן היא השקעה מסוכנת לטווח הארוך.

איתור נזילת מים על ידי חברה מקצועית ומומלצת.

במילים בוטות

לא יתכן שתיק יענה על צרכי המשקיע מבלי להמיר השקעות למעשה במזומן. חברות שיש להן נכסים שהם יכולים למכור או להשתמש בהן כדי לשלם את החשבונות שלהן, או שאינן יכולות לשלם לבית, כספים, מסמכים, מלאי ודוחות, בדרך כלל יש סיכון נזילות נמוך. מנגד, לחברות שעלולות להיאלץ למכור נכסים במחיר נמוך יותר לכיסוי עלויותיהן, כמו בנקים או חברות ביטוח, יש סיכוני נזילות גבוהים.

אם לחברה אין מספיק כספים נזילים או שהיא רוצה למצוא מקורות כסף אחרים כגון מזומן, היא יכולה לחפש דרכים אחרות.

חברות מסוימות יכלו לשריין את ההון שלהן לקראת רכישות נוספות

וחברות פרייבט אקוויטי יכולות ללוות לרכישת חברות במצוקה. ואכן, דיווח שפורסם לאחרונה ב- CNBC דיבר על האופן שבו חלק מהמוצרים הללו עשויים להיות "מסומלים" ונסחרים בשוק פרטי בעתיד.

מצד שני

קרנות השקעה בנדל"ן (תעודות סל) נוטות להיות נזילות יותר וניתן למכור אותן יחסית יחסית. על פי דו"ח שנערך לאחרונה על ידי רשות ניירות ערך, מימון המונים עבור נכסי השכרת נדל"ן יכול לייצר תשואות טובות יותר מאשר תעודות סל נדל"ן.

לקרנות הון פרטיות בדרך כלל אופק השקעה של חמש עד שבע שנים לפני שהן מחפשות נזילות ומציעות למשקיעים זכות להחזר. כתוצאה מכך, סיכון הנזילות שלהם נוטה להיות פחות מזה של קרנות נדל"ן והשקעות פרטיות אחרות.

למשקיעים שאינם רוצים לאבד בעלות על נכס ומוכנים לבנות אותו מחדש לאחר המכירה

הלוואה על הנכס היא אופציה. בעוד שבעלי האחזקות יוכלו למצוא קונה באינטרסים שלהם, המלווים לעתים קרובות דוחים החלטות על ניהול כספי של הנכס עד לאחר המכירה.

תגובה פוליטית אפשרית יכולה להיות בנק

ונזילות המניה מתוארת כאחוז המניות שנמכר מעל או מתחת לשווי השוק של מחיר המניה שלה. פרמיית נזילות היא הערך המוסף שהמשקיעים מצפים לו כאשר לא ניתן למכור נכס רק במזומן או מעל שווי שוק הוגן. להלן שלושה מדדים כלליים המשמשים למדידת נזילות החברה או הסבירות שהחברה תפרק את נכסיה כדי לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות.

נזילות חשובה מכיוון שניתן להשתמש בנכסים נזילים לניהול מצבי חירום כאשר הם מתרחשים

ככל שהנכסים שלך נזילים יותר, כך קל יותר להמיר אותם במזומן, לשלם את יוקר המחיה הבסיסי ולמצוא קונה. כדי לקבוע מה מתאים לכם וכמה נזילות אתם עשויים להזדקק, אני ממליץ למשקיעים לערוך חשבון על הצרכים הכספיים האישיים שלהם ולקבוע את שווי הנכסים בביתם ונזילותם.

בעוד שמניות REIT הנסחרות בבורסה

המייצגות אחוז קטן משווי השוק הכולל של נכס נדל"ן פרטי, יכולות להיות נזילות מאוד, אך נכסי נדל"ן פרטיים הנסחרים בבניין יחיד אינם נזילים. השקעות אלטרנטיביות פרטיות, כולל השקעות פרטיות, קרנות גידור ומכשירי השקעה אלטרנטיביים אחרים, עשויות להיות זמינות למשקיעים מוכרים, אך לא לציבור הרחב. ישנם כמה ריטים פרטיים שאינם פתוחים למשקיעים ואינם עומדים בדרישות רגולטוריות רבות. REITS ציבוריים שאינם נסחרים זמינים רק למשקיעים פרטיים עם מספר מוגבל של מניות.