כיצד לבחור שירות ענן טוב לעסקים

תוכן עניינים

לפני שתבחר ספק ענן לעסק שלך, דאג לשקול את הסטנדרטים של החברה והתעשייה שבה היא פועלת. ספק הענן צריך גם להיות מאובטח ולעמוד בדרישות ריבונות המידע שלך. דבר נוסף שחשוב לחפש הוא מערכת תמיכה טובה למשתמשים עסקיים. זה אמור להציע שולחנות עזרה 24 שעות או מרכזי שיחה פעילים. שאל את ספק הענן לפרטים ודא כי לקרוא FAQs שלהם.

7 שאלות מכריעות לשאול

אתה צריך לחפש הסכם רמת שירות (SLA) בעת בחירת שירות ענן. זה יתאר את מה שאתה יכול לצפות מהספק. על ה ־ SLA לפרט אילו שירותים מוצעים ומתי הם זמינים. כדאי גם לבדוק אם לספק השירות יש קו תמיכה ללקוחות זמין מחוץ לשעות העבודה. למרות ש-SLA לא מבטיח שהנתונים שלך יהיו בטוחים מפני סיכונים ביטחוניים, זו נקודת התחלה טובה.

שאלה קריטית נוספת שיש לשאול היא אם לספק יש מודל עסקי טוב. מודל עסקי מוצק חיוני לכל ספק ענן. מיקרוסופט ממליצה על ספקים לטווח ארוך עם כספים יציבים והון מספיק כדי לכסות הפסדים פוטנציאליים. כמו כן, לבדוק אם החברה נתבעה או שיש לה היסטוריה של בעיות משפטיות. בסופו של דבר, ידע הוא כוח. וכאשר בוחרים ספק שירותי מחשוב ענן, השאלות הבאות הן קריטיות לשאול:

באיזו תדירות ספקית העננים חווה השבתה? ישנן סיבות רבות לכך ששירות הענן עלול להיעלם, כגון תחזוקה ואסונות טבע. מוטב לוודא שלספק הענן יהיו תהליכים להתמודד עם השבתה ולתקשר עם לקוחות במהלך שיבושים. בנוסף, השבתה יכולה להיות יקרה ולהפריע לפעילות עסקית. כמה ספקים יפרסמו את יומני ההשבתה שלהם באינטרנט. תן דעתך לספקית עננים אם אתה מעוניין ללמוד יותר על זמני ההשבתה וההחלמה שלהם בעבר.

עד כמה המידע שלך מאובטח? מספר מרכזי מידע בארה "ב אמורים להיות זמינים לספקי ענן. זה עוזר לנתונים שלך להיות בטוחים מפני איומים פוטנציאליים. מרכז נתונים הממוקם ליד העסק שלך גם ישפר את ביצועיו. שאל על מיקום מרכז המידע שלך אם יש לך חששות לגבי אבטחת מידע. ספק הענן צריך להיות שקוף לגבי מיקומי מרכז המידע.

עד כמה השירות מאובטח? מתקפות סייבר מתרחשות כל יום. לכן, אבטחה מקוונת צריכה להיות בעדיפות עליונה כאשר בוחרים ספק ענן. ספק הענן אמור ליישם מספר אמצעי אבטחה ברשת, כולל אימות רב-פקטים, הצפנת נתונים, חומות אש ומערכות זיהוי ומניעה. בנוסף, על ספק שירותי הענן לעדכן את אמצעי אבטחת הסייבר שלהם לעתים קרובות. אלה הם גורמים קריטיים בעת בחירת שירות ענן לעסקים.

ענן היברידי נגד ענן פרטי

אם אתה שוקל מיחשוב ענן לעסק שלך, אתה ודאי תוהה איזה סוג מתאים לצרכיך. למרות שהיתרונות של ענן פרטי ידועים היטב, יש הבדלים מרכזיים בין כלאיים ועננים ציבוריים. בדרך כלל, ארגונים קטנים יותר משתמשים בענן ציבורי בגלל החיסכון בעלויות, בעוד שחברות גדולות לעיתים קרובות מריצות מספר עננים. דרישות המידע והמחשוב של החברה יקבעו איזה סוג הוא הטוב ביותר.

ארגונים יכולים לבחור בין שירותי ענן ציבוריים ופרטיים. היתרונות של שני סוגי הסביבה דומים, אבל לכל אחד מאפיינים ייחודיים וחסרונות. סביבות ענן פרטיות מאובטחות ופרטיות יותר מעננים ציבוריים. סביבות ענן היברידיות יכולות גם להיות גמישות יותר כשמדובר בפריסת יישומים וניהול. למרות שיש לו יתרונות רבים, זה יכול להיות יקר לפרוס ולתחזק. עליך לשקול את היתרונות של כל סוג ולהחליט בעצמך מה הכי טוב לעסק שלך.

לעסקים, היתרון הגדול ביותר של עננים פרטיים וציבוריים הוא חיסכון בעלויות. בשילוב עם שירותי ענן ציבוריים, היתרונות של עננים פרטיים והיברידיים יכולים להיות מכריעים. ענן היברידי מאפשר לך להשתמש בעננים פרטיים וציבוריים בו זמנית, מה שיכול לעזור לך לחסוך כסף. עננים היברידיים עשויים להיות אופציה בהתאם לצרכים העסקיים שלך. ענני כלאיים מאפשרים לך לייעל את עלות תשתית הענן הפרטית תוך שמירה על ביטחון וציות רגולטוריים.

ענן פרטי הוא בחירה טובה יותר לעסקים שיש להם פרטיות ודרישות אבטחה קפדניות. עננים פרטיים יכולים להיות יקרים ותצטרך להשקיע בתשתיות הדרושות כדי לנהל את העסק שלך. עננים פרטיים מציעים גמישות גבוהה יותר וטק "א נמוכה יותר מעננים ציבוריים. עם זאת, אתה צריך לזכור שהם הטובים ביותר לעסקים גדולים עם תקציבי IT גדולים. הם מספקים ביטחון ושליטה גדולים יותר, אבל הם גם מגיעים עם סיכונים גבוהים יותר.

ענן היברידי הוא שילוב של שירותי ענן ציבוריים ופרטיים. ענן היברידי מאפשר לארגון להשתמש בשירותי ענן ציבוריים לעומסי עבודה מסוימים ושירותי ענן פרטיים לאחרים. פריסת ענן היברידית טיפוסית כוללת חיבורים ממרכז מידע על בסיס לספק ענן צד שלישי. ענן היברידי מאפשר לארגונים להגביר או להקטין לפי הצורך, ולהסתמך על תשתית עננים ציבוריים בעת הצורך.

מבנה תמחור

שני סוגים של דגמי תמחור יכולים לשמש כדי לקבוע את מחירו של שירות ענן שהוא טוב לעסקים. הראשון הוא תמחור סטטי, הידוע גם כתמחור קבוע. זה מאפשר למשתמשים לראות את העלויות הקשורות לשימוש במשאב. מודל תמחור זה אינו מותאם לדרישת הלקוחות ואינו הוגן ללקוחות. עם זאת, מודלי תמחור דינמיים גמישים יותר ומספקים שולי רווח גדולים יותר לספקי שירותי ענן.

רוב ספקי שירותי הענן מפרקים את מבנה התמחור שלהם לרכיבים שונים, כל אחד עם תכונות ושירותים שונים. הם גם גובים תשלום שונה בהתאם לכמה אחסון ורוחב פס הם צריכים. הלקוח ירצה לקבוע איזה סוג של שירות הם צריכים, כמו חלקם לא יותר מאשר שרת ייעודי מארח. בעוד שאחרים מספקים מאפיינים נוספים כגון המשכיות עסקית, לעתים קרובות הם מוגבלים לאחסון בסיסי. חשוב לדעת איך כל שירות ענן מתומחר לפני קבלת החלטה.

שירות ענן טוב יוכל לספק לך מגוון תוכניות מחיר שונות. מודלי תמחור מבוססי מנוי דורשים שתשלם מראש עבור השירות. תמחור מבוסס מנוי הוא יתרון ללקוחות בנפח גבוה, אבל יכול להיות בעייתי אם ספק השירות אינו שקוף לגבי מדיניות השימוש שלו. מודל תמחור מבוסס מנוי יכול להיות בחירה טובה אם התוכניות העסקיות שלך כוללות אחסון ענן בלתי מוגבל.

עסקים גלובליים יצטרכו לאחסן העתקים של הנתונים שלהם באזורים רבים כאשר הם משתמשים בשירותי ענן מקומיים, כולל ארה "ב ואירופה. זה יביא לעלויות נוספות. באפשרותך גם להעלות עלויות נוספות על ידי ביצוע פעולות על הנתונים. דוגמה אחת לפעולה כזו היא רישום מידע על חפצים ודליים ב ־ Google Cloud. פעולות אלה בדרך כלל מתומחרות באלפים וניתן לפרק עוד יותר למעמדות שונים. חברות חייבות להשוות תמחור באזורים שונים.

ריבונות נתונים

ריבונות נתונים היא שיקול קריטי עבור ארגונים בבחירת שירות ענן טוב לעסקיהם. כאשר הנתונים שלך מאוחסנים במדינה שאינה ארה "ב, אתה עלול להיות כפוף לחקיקה שונה. נתונים מאוחסנים בספקית ענן צרפתית יכולים להיות כפופים לחקיקה צרפתית, אבל נתונים מאוחסנים בספקית ענן אמריקאית יכולים להיות כפופים לתקנות ארה "ב. קשה להבין את הרעיון הזה, אבל הוא חיוני.

נושא נוסף שיש לשקול הוא ריבונות המידע. ריבונות נתונים אינה חוק אלא מושג המתייחס לחוקים השולטים באיסוף נתונים ושימוש בהם. לדוגמה, נתונים של חברה אירופאית חייבים לציית לתקנה להגנת המידע הכללית של האיחוד האירופי (GDPR), וכן לחוקי ארה "ב בנושא פרטיות והגנה על מידע. חברות בארה "ב חייבות לדבוק בחוקים מקומיים כדי להגן על הנתונים שלהן.

הרעיון של ריבונות מידע הוא נושא שנוי במחלוקת, אבל זה לא הולך לשום מקום בקרוב. זה חל על עסקים שזקוקים למידע כדי לעבור בין אזורים. תלוי באופי המידע, ייתכן שהממשלה לא נמצאת בעמדה לאפשר לנתונים לעזוב את המדינה שבה הם מאוחסנים. נושא זה צריך להיחשב ללא קשר לשאלה אם אתה שוקל שירות שיתוף נתונים מבוסס ענן.

פתרון ענן היברידי הוא אפשרות טובה אם אתה מודאג לגבי הנתונים שלך מועבר לחברה בחו "ל. Microsoft Azure, למשל, היא סביבת ענן פרטית המאפשרת לחברות את הגמישות והסקאליליות המוצעות על ידי משאבי הענן הציבוריים, כאשר הן עדיין שומרות את הנתונים שלהן בשטח. פתרון ענן היברידי זה מאפשר לחברות את הטוב שבשני העולמות והוא בחירה מצוינת לעסקים שזקוקים לאחסון נתונים מאובטח.

חוקי ריבונות נתונים במדינות רבות שונים. למשל, חוקי ריבונות המידע בגרמניה דורשים שמידע אישי יאוחסן רק בתוך המדינה. זהו שיקול חשוב עבור חברות גלובליות שחייבות להסתגל לסביבות רגולטוריות מרובות. ריבונות המידע חיונית לעסקים שפועלים במדינות רבות. אי-ציות עלול לגרום לקנסות. כאשר בוחרים בשירות ענן טוב, הקפידו לשקול את חוקי ריבונות המידע של המדינה ואת המסגרת החוקית של המדינה.