כיצד לבצע תיקון אינסטלציה ללא הרס

תוכן עניינים

אם אתם תוהים איך לתקן צנרת ללא הרס, אתם יכולים ללמוד ממגוון טכניקות. טכניקות אלה כוללות פריצת צינורות, החלפת צינורות ללא גשם, סרט שרברבים ואפוקסי. אם אתה לא יכול למצוא את החומרים המתאימים לתפקיד, אתה תמיד יכול להשתמש בשיטת DIY. להלן כמה מן הסוגים הנפוצים ביותר של תיקוני צנרת. אם אתה לא יכול למצוא את החומרים הנכונים, אתה יכול לנסות שיטות DIY אלה לתקן צנרת מבלי לגרום הרס.

ביקשו מחברת עטון אינסטלציה לייעץ לנו בנושא.

החלפת מקטרת ללא גשם

ישנן דרכים רבות לתקן את הצנרת שלך מבלי לפגוע ברכוש שלך. אחת האפשרויות היא שיטת החלפת צינורות ללא טרנד. שיטה זו מנצלת מערכת CIPP חדשנית ליצירת צינור מבני חדש בתוך מערכת הביוב הקיימת. צינור זה יספק שיעורי זרימה משופרים, סדקים ומפרקים אטומים, כמו גם סיכון נמוך יותר לזיהום מי תהום. התהליך מתחיל על ידי ניקוי הצינורות הקיימים שלך, הסרת הצטברות וקנה מידה. ואז הטכנאים יכניסו ספינה מיוחדת, שדומה לגרב עם קצוות חתוכים. תלוי באורך ובסוג הצינור, מערכת בטנה זו יכולה להימשך 50 שנה או יותר.

אם אתה חושד שהצינורות שלך זקוקים להחלפה, הצעד הראשון הוא להשתמש במצלמת ביוב. ניתן להשתמש במצלמת ביוב כדי למצוא דליפות קלות ובעיות אחרות כדי שהשרברב יוכל לתקן אותן מבלי לגרום נזק לרכוש שלך. מצלמות אלה יכולות לשמש גם כדי לקבוע אם הצינורות שלך צריכים להיות מוחלפים או ישנים מדי. ברגע שהשרברב יזהה את הבעיה, הוא יסמן אותה בצבע כדי להצביע על הצורך בתיקון.

התפרצות צינור

לפני שאתה קורא אינסטלטור, אתה צריך לדעת איך לתקן צנרת בלי צינור מתפוצץ. ניתן להשתמש בנייר דבק כדי להפעיל לחץ על הצינור. זה שימושי רק במקרי חירום. ניתן להשתמש במלחציים כדי לתקן את הצינור אם אין לך זמן לחכות לשרברב. שים חתיכת גומי או עץ מעל האזור כדי לחבר את המלחציים. הבא, לדפוק את המלחציים על גומי או עץ.

החיסרון בשימוש בשיטות מסורתיות לתיקון צינורות הוא שהם דורשים חפירה מקיפה, שיכולה להרוס אזורי בטון ונוף. שיטה זו הרבה יותר ידידותית לסביבה ודורשת רק חור קטן כדי לגשת לצינור. שיטה זו גם חוסכת לך כסף, שכן אין חפירות. שיטת פיצוץ הצינור היא גם בחירה מצוינת לבעלי בתים שרוצים להימנע מחפירת החצרות שלהם. זה לא רק פחות מפריע לחצר, אבל גם יותר סביר.

כאשר הצינורות משוחררים, פטיש מים יתרחש. זה אינדיקטור כי צינור יכול להיות דולף. אם אתה לא שומע פטישי מים, זה יכול להיות סתימה נסתרת. אם זה המקרה, אתה צריך ליצור קשר עם מומחה תיקון צנרת מייד כדי למנוע נזק נוסף לבית שלך. גם אם אתה לא שומע פטישי מים אתה עדיין יכול להשתמש טריק פשוט ולמזער את הנזק.

סרט שרברבים

אם אתה תוהה איך לתקן את הצנרת שלך בלי להרוס את כל המערכת, קרא! שימוש בקלטת השרברב היא דרך פשוטה אך יעילה לתקן דליפה מבלי להרוס את הצנרת עצמה. ניתן לרכוש אותו בכל חנות לחומרי בניין. הוא ידוע גם בשמות חוט-חותם וקלטת טפלון. עם זאת, מונחים אלה מתייחסים למוצרים שונים. פשוט לעטוף הדבק של השרברב סביב הצינור מתאים בכיוון השעון.

פתרון זה אינו קבוע, אך ניתן להשתמש בו כדי לתקן דליפות קטנות באופן זמני שלא גורמות נזק. סוג זה של סרט אינסטלציה יכול אפילו לשמש כתיקון זמני עד השרברב יכול לבוא ולתקן את הבעיה. אבל אם אתה לא יודע מתי שרברב מגיע, הקלטת הזאת תימשך רק כמה ימים, אז עדיף לקרוא שרברב לתפקיד.

אם אתה לא יכול למצוא את הקלטת של שרברב בחנות לחומרי בניין, אתה יכול לנסות להשתמש בסמים צינור במקום. הדבק הזה גמיש, עמיד לחום, ומגיע בגדלים רבים ושונים. למרות שהקלטת של השרברב נהדרת, צינור סמים הוא הבחירה הטובה ביותר כשאתה צריך תיקון זמני. כדי להבטיח שסם הצינור לא ידלוף, עליך לדעת איך להשתמש בו כראוי. בדרך זו, תוכל להימנע מהרס הצנרת שלך, ואתה תחסוך כסף!

אפוקסי אינסטלציה

צינורות הצינורות הם פתרון נהדר לנזקי צינורות הביוב והמים. זה אידיאלי לצינורות שסבלו מקורוזיה. לסוג זה של ציפוי יש מידה גבוהה של עמידות כימית וביולוגית, מה שהופך אותו לבחירה המושלמת להזדהות עם צינורות ארוכים. כתועלת נוספת, ל-CIPP יש שאריות כימיות מינימליות והוא אידיאלי למקווי מים ביתיים נקיים וביוב. צנרת CIPP היא פתרון יעיל, מהיר וקל לצנרת דולפת עבור רוב בעלי הבתים.

כדי ליישם את המרק הזה, עליכם לאתר תחילה את שסתום המים קרוב לצינור הדולף. לאחר מכן, כבה את שסתום המים כדי לעצור את זרימת המים לכיור. לאחר מכן, הפעל את הברז לרוקן כל מים שנותרו מהצינור. המים מהצינור הדולף יהיו בעלי טפטוף בולט, כמו גם מים שנאספו בסביבה. לפני שאתה מיישם את המרק האפוקסי, אתה יכול להחליק את האזור עם חתיכת נייר זכוכית. זה יסיר כל חלודה או נזק על הצינור, כמו גם להכין את הצינור למרק.

ניתוב מחדש

ייתכן שתצטרך מערכת הצנרת של הבית שלך מנותבת מחדש אם גילית לאחרונה שהיא דולפת. אתה יכול לשכור שרברב מקצועי כדי לתקן את הבעיה, אבל ניתוב מחדש של הצנרת שלך כדי לתקן את זה בלי לגרום נזק הוא הפתרון הטוב ביותר. בעוד שיטה זו יכולה להיות יקרה, זה שווה את זה לבריאות לטווח הארוך של מערכת הצנרת של הבית שלך. חוץ מזה, ניתוב מחדש לתיקון צנרת יבטיח שהצינורות לא ייהרסו וימשיך לתת לך ביצועים טובים יותר במשך עשרות שנים.

דליפת לוח היא אחד מנושאי הצנרת הנפוצים ביותר בעלי בתים יתמודדו. ניתוב מחדש של הצנרת יכול לעזור לך להימנע מהצורך לקרוע את היסודות. אם תיקון הצנרת כרוך בקריעת לוחות בטון, זה יכול להיות יקר מאוד. אם הדליפה קטנה, ניתוב מחדש יכול להיות אפשרות חסכונית.

דליפה בלוח

אם אתם תוהים איך לתקן דליפות ללא הרס, שקלו את הטיפים האלה. אם דליפת הלוח אינה עוצרת, ניתן להוריד את לחץ המים במטר כדי לעצור אותה. התקנת מרכך מים היא אפשרות אם אתה חי באזור מים קשים. זה מונע דליפות לוח, ושומר קווי המים שלך רכים. אם אתה שם לב לנקודות חמות על הרצפה, דליפות הלוח הן כנראה הסיבה.

בעוד כמה בעלי בתים להניח כי דליפות מתחת ללוח מכוסות על ידי הביטוח של בעל הבית שלהם, אתה עדיין יכול לבדוק כדי לראות אם אתה מכוסה. אם המדיניות שלך מכסה דליפות לוח, סביר להניח המבטח שלך ישלם עבורם. עם זאת, סמויים שונים מחברה לחברה ומדיניות למדיניות, ובעלי בתים רבים אינם מודעים להרחקה זו כאשר הם רוכשים את המדיניות שלהם. בדוק עם הסוכן שלך כדי לקבוע איזה כיסוי יש לך במדיניות שלך, ואל תשכח לזכור את הדליפה במהלך תהליך התיקון.

פטיש האוויר הוא השיטה היקרה ביותר לתקן דליפות לוח. כדי לגשת לצינורות, טכנאי חייב להיות מסוגל לחתוך את הריצוף. שיטה זו טובה רק לדליפה אחת. על ידי שימוש בשיטת הניתוב מחדש, אתה יכול להימנע הבלגן של שיטת פטיש האוויר. אם אתה רוצה לחסוך כסף, שיטת הניתוב מחדש היא האפשרות הטובה ביותר.

הרבה פעמים תהיה זו עבודה של קבלן שיפוצים שמבצע את העבודה עבורנו ולכן חשוב מאוד להבין את רמת הידע והמומחיות שלו בנושא.

מנקי ניקוז כימיים

שקול את האפשרות שהצינורות שלך יהיו סתומים עם מנקי ניקוז כימיים. רוב מנקי הניקוז יוצרים חום באמצעות תגובות כימיות. יותר מדי חום יכול לפגוע בצינורות PVC חדשים ולגרום להם לעוות או להמיס. צינורות מתכת יכולים גם להיות פריכים ולהיחלש מחום ולחץ.

המנקים האלה יעילים בסריקת תעלות ניקוז. עם זאת, יש דברים חשובים לזכור. ראשית, אל תשתמש בהם ליד בור הביוב שלך, כמו האדים שהם פולטים יכולים להיות מזיקים. שאיפת אדים אלה עלולה לגרום לבעיות נשימה ולנזק לסביבה. עדיף לשכור שרברב לתיקוני סתימת הניקוז שלך, כפי שהם יכולים להשתמש בכימיקלים בבטחה ומבלי להרוס את הצינורות שלך.

התרכובות הכימיות בניקוי ניקוז יכולות לפגוע בצינורות אם נותרו ללא השגחה. כימיקלים אלה עלולים לגרום לנזק חמור, במיוחד לצינורות פוליוויניל כלוריד (PVC). גרוע מכך, שימוש מופרז בניקוי ניקוז עלול להביא לתיקון צנרת יקר. בגלל זה, עדיף לך לקרוא שרברב מסחרי במקום. כל מנקי הניקוז הכימיים עובדים באותה דרך. הם מייצרים חום ויונים שמנקים את ההריסות, אבל הכימיקלים יכולים לפגוע בצינורות שלכם.

החלקה

סליקה היא שיטה לתיקון צינור. סוג זה של תיקון צינור משתמש בצינור שנוצר מראש כי הוא הוכנס בתוך צינור קיים. סליקה היא לא אופציה לאתרי תעשייה כי זה דורש הרבה יותר מקום. ציפוי CIPP, לעומת זאת, דק יותר ומאפשר לשחזר את הצינור לגודלו וצורתו המקוריים מבלי להרוס את מבנה הצינור.

כדי לבצע תיקון, לצינור חייב להיות סיווג רדיאלי מינימלי של 10 מ "מ. זה מתקזז על ידי החיכוך התחתון שמציע PE. הצעד הראשון בחיתוך הוא לקבוע את הקוטר הפנימי של הצינור המארח. אם אתה לא יודע, אתה יכול להשתמש בקוטר החיצוני כדי להעריך את הקוטר הפנימי של הצינור שלך. אתה יכול גם לחקור אפשרויות בקוטר שונה בהתבסס על הגודל של צינור המארח שלך.