כל מה שחשוב לדעת על רמקולים

תוכן עניינים

חשוב ללמוד על רמקולים לפני שאתה קונה אותם. מאפיינים אלה כוללים טווח תגובת תדר, טיפול בכוח, רגישות, ועוד. מאפיינים אלה יעזרו לך להחליט אילו נואמים יהיו הטובים ביותר לצרכיך. ‏ ככל שאתה יודע יותר על היבטים אלה, קל יותר יהיה לעשות רכישה. אתה תמיד יכול לפנות לנציג הנואם אם יש לך שאלות.

אודות רמקולים

ייתכן שיש לך אחריות רבה כנואם מקצועי. ייתכן שתתבקש לרוץ למשרה ציבורית, או לספר לעמיתיך לעבודה על נהלים או מדיניות חדשים. אולי גם תתבקש לתת הערות בטקסי פולחן או להציג נואם מרכזי. הזדמנויות אלה הן חדשות ועלולות לדרוש ממך לדבר מול מיקרופון.

האזנה לנואם יכולה לומר לך אם הוא אמין. השמעת מוזיקה מוכרת יכולה לעזור לך לבחון את הבהירות. שים לב לפרטים, ונסה להבחין אם חסרים קולות או שכבות. אם הנואם גורם לפרטים מסוימים להישמע עמומים או בוציים, זו עלולה להיות בעיה.

אם אתם מתכננים כנס, אתם יכולים לחפש רמקולים דרך ביורוקרטיה או לשאול את הדוברים עצמם. אף ־ על ־ פי שהם ינסו להיענות לכל הבקשות, הם יכולים להתבטל אם לוח הזמנים שלהם מתנגש. אם זה המצב, אתה יכול לבקש מעמיתים להמליץ על רמקולים.

לשכת דובר תנהל משא ומתן על חוזה בשבילך, והדובר יקבל עמלה. לשכת הדוברים יכולה לעזור לך ליצור מערכות יחסים עם לקוחות כך שתוכל להפנות דוברים אחרים. הלשכה יכולה לעזור לך למצוא מקומות. שימוש בלשכת הדוברים יכול להיות דרך נהדרת לבנות בסיס רשת ולקבל תשלום מהדיבור.

עם הזמן, תפקידי הדוברים השתנו. הם צפויים לתרום לדיון ולספק תובנה. הם גם נעשים מעורבים יותר בפעילויות לפני האירוע. למשל, הם מעניקים אימון קצר לצוות החברה או יוצרים קטעי וידיאו קצרים כדי לעורר התרגשות לקראת האירוע. הם יכולים גם להמשיך ליצור קשרים עם החברה על ־ ידי כך שידברו באירועים אחרים או ינהלו אתרי אינטרנט.

טיפול בכוח

טיפול בכוח ברמקולים הוא מונח טכני המתייחס ליכולת של רמקול ליצור צליל ברמות מים שונות. זה יכול להיות בין 300 ל-12,000 וואט. מספר זה חשוב מסיבות רבות. זה יקבע כמה טוב רמקול מבצע בתנאים שונים.

ראשית, טיפול בכוח הוא פרמטר חשוב שיש לשקול בבחירת נואם או מגבר חדש. הפעלת הכוח של הדוברים חייבת להיות שווה לכוח היציאה של מגבר. אתה יכול לחבר רמקולים עם ידיות כוח שונות למגבר. עם זאת, עליך להבטיח כי כוחו של המגבר שלך אינו עולה על גבול כוחו של הדובר. שמירת הכוח החשמלי בין המגבר לרמקול בטווח מסוים תעזור למנוע מהרמקולים להתחמם יתר על המידה ותביא להפחתה באיכות הקול.

אחת הדרכים לקבוע את יכולת הטיפול בכוחו של הדובר היא לקרוא את דירוג הווטאג 'על התווית של המוצר. דירוג הווטאג 'של דובר אומר לך כמה כוח הוא יכול לקיים. זה בדרך כלל בין 25 ל-50 אחוז מעוצמת השיא של הדובר. דירוג זה יכול להיות שונה מיצרן ליצרן ולכן חשוב לדעת את המספר המדויק לפני שאתה מבצע רכישה.

גורם חשוב נוסף שיש לשקול הוא טווח התדרים של רמקול. ברמקולים בתדר נמוך יש טווח טיפול בעוצמה נמוכה יותר אשר מגביל את השימוש שלהם בהגדרות בתדר נמוך. לדוגמה, וופר שמע פרו המשמש כתת-וופר Hi-fi ביתי יכול להיות מוגבל למאה וואט אם הוא מכסה רק 20 לארבעים Hz. במקרים כאלה, זה יכול להיות בחירה טובה יותר להשתמש בופר בעל טווח מלא באיכות גבוהה עם SPL גבוה יותר.

טווח תגובת תדר

טווח תגובת התדר של רמקול הוא תחום ספקטרום השמע שבו הרמקול יכול לשחזר את הצליל במדויק. הוא אמור ליפול בטווח של 20-20 ק "ג. טווח זה אינו זהה לכל הדוברים, אך זהו קריטריון חשוב להשוואת הדוברים.

ניתן למדוד את טווח תגובת התדר של רמקול על ידי התבוננות בגרף תגובת התדר שלו. גרף זה יצביע על טווח התדרים בהם רמקול יכול לשחזר אות נתון במדויק. טווח תגובת התדר של רמקול יושפע מתדר ההצלבה שלו. תדר ההצלבה של רמקול גבוה מדי ישפיע על יכולתו של הרמקול להפיק צליל בטווח התדרים הרצוי.

טווח תגובת התדרים של הדובר נמדד בהרץ (Hz), והוא מוציא תדרים מחוץ לטווח שלו. טווח תדרים זה מבוטא לרוב בווריאציה של +/decibel. רמקול בעל טווח תדר של 20 Hz to20 kHz יהיה בעל הבדל 20-dB בפלט ובקלט.

טווח תגובת התדר של הדובר הוא הפרמטר החשוב ביותר שקובע את איכות הצליל. רמקולים בעלי טווח תגובת תדר מתחת לרמה זו אינם באיכות הגבוהה ביותר ולא יפיקו את איכות הקול הרצויה. רמקולים בעלי טווח תדרים גבוה יותר יציבים יותר ויעניקו רפרודוקציה מדויקת יותר של המוזיקה. רמקול בעל טווח תדרים גבוה יותר יכול לשחזר מגוון רחב יותר של צלילים.

תגובת התדירות של הדובר מבוטאת בדרך כלל כעקומה המראה כמה כל תדר מייצר. כאשר העקומה היא מעל הקו האמצעי, הרמקול חזק יותר. לעומת זאת, אם הוא מתחת לקו האמצעי, הדובר מפיק צלילים עמומים.

רגישות

רגישות הדובר היא מדד ליכולתו של הדובר לשחזר צלילים. המדידה יכולה להתבצע בשתי דרכים. הראשון הוא להשתמש במיקרופון. הדבר מפיק צליל הדומה לקולו של האדם. השני הוא להשתמש ב-Sound Level Meter, שניתן לרכוש באינטרנט מאמזון. כלי זה מודד לחץ קול במרחק נתון, בדרך כלל מטר מקדמת הרמקול.

ניתן לבלבל בין רגישות הדוברים ליעילות. זה המדד של איך רמקול הופך אות חשמלי לצליל. שניהם חשובים לאקוסטיקה אבל יש להם משמעויות שונות. רגישות מתארת את הרעש של רמקול במתח קלט נתון, בעוד יעילות מודדת את כמות הכוח בשימוש על ידי הרמקול כדי להפיק צליל. לדוגמה, רמקול בעל רגישות גבוהה ימיר כ ־ 20 אחוז מהכוח החשמלי שהוא מקבל לצליל, בעוד שדובר בעל רגישות נמוכה רק ימיר אחוז קטן ממנו.

הרגישות של הדוברים היא אחד המאפיינים החשובים שיש לשקול בקניית רמקולים. כאשר מאזינים למוזיקה, ניתן להבחין בהבדל של 3 dB בקול רם. הבדל של 10dB יכול להגדיל את עוצמת המוזיקה בתדרים גבוהים ואמצעיים על ידי עד 2dB. כאשר אתה קונה בבית רמקולים, חשוב לשקול את רגישותם של הנואמים.

מבחינת הקול, רגישות היא הדרך הטובה ביותר להשוות בין רמקולים. ישנן מספר דרכים לקבוע רגישות לדובר. השיטה הטובה ביותר היא לבדוק את רגישותו של הדובר על ידי מדידת המכשול הנומינלי שלו. זה יאפשר לך להשוות רמקולים מאותו סוג.

עלות

שכר הרמקולים יכול להשתנות באופן נרחב ויכול להיות בין 5,000 דולר למאות, אם לא אלפי דולרים. סוג האירוע ומיקומו קובעים את דמי הדובר. עמלות אלה כוללות תחבורה קרקעית, לינה במלון וארוחות וכן הוצאות נסיעה. לאירועים בחו "ל, התשלום יהיה גבוה יותר. דמי הנואם יכללו גם הוצאות מחוץ לכיס, כמו עלויות הטיסה של מחלקה 1 והלינה במלון.

עלויות אחרות כוללות דוכני רמקולים, כבלי רמקול וקיר רמקולים. קיר עולה בין כמה דולרים ליותר מ-100 דולר. יש רמקולים הדורשים התקנה באמצעות מכשיר שמע מנוסה. קרצ 'פילד מציע מדריך להתקנה. חברות כמו ”יחידת החנונים” מציעות להתחבר ולהתקין עד שלושה רמקולים ב-200 דולר.

בעוד שמספר דוברי שמע עדיין יכולים להתבצע בארה "ב, אנגליה, קנדה ומדינות אחרות, רובם מיוצרים בסין. מפעלים סיניים מיומנים יותר בייצור ארונות ונהגים מכל מקום אחר. הם מסוגלים להתחרות בעבודה מאוחדת אמריקאית על ידי העסקת עובדים שעובדים בשכר נמוך ומקבלים שכר נמוך.

המחירים לדוברים מקצועיים יכולים להשתנות בהתאם לניסיונם, למוניטין שלהם ולשם שלהם. לעיתים קרובות, גודל האירוע קובע את ערך שירותם. לדוגמה, תאגיד גדול המארח ועידת עסקים גדולה צפוי יותר לשכור דובר מתוקשר מאשר עסק קטן מקיים ארוחת צהריים. אירוע גדול יותר = שם גדול יותר!

הכתבה בשיתוף https://audiovideo.co.il/