ענף הבנייה הקלה בישראל

תוכן עניינים

ממשלת ישראל שמה בראש סדר העדיפויות את הבנייה הקלה. הממשלה אישרה לפתח מערכת הסעת המונים חדשה לתל אביב כחלק מתוכנית תשתיות לצמיחה 2020. התוכנית קראה לרכבת קלה, תחבורה מהירה באוטובוסים ומערכת רכבת קלה בין עירונית כדי לחבר את אזור מרכז העיר עם פרבריה. מומחים ומהנדסים תרמו לפיתוח התוכנית. היא גם תשתמש בטכנולוגיות בנייה ירוקה כדי להגביר את היעילות האנרגטית.

בנייה ירוקה בתקן

כל הבניינים החדשים בישראל חייבים לעמוד בתקן בנייה ירוקה (או IGBC Green Building Rating). תקן הבנייה הירוקה, או GBCI, חל על כל התכנון של בניין. התקן אומץ בערי הפורום ה-15 בשנת 2014. הוא אושרר פה אחד על ידי המועצה הלאומית באוגוסט 2020. צפוי שהוא ייכנס לתוקף במרץ 2022. מאז שהתקן הישראלי לבנייה ירוקה התקבל לראשונה בשנת 2005, יש למדינה נרשמה עלייה משמעותית במספר המבנים החדשים שנבנו על פי התקן.

למרות שזה עולה יותר להשתמש בחומרים ירוקים בבניית מבנים חדשים, ישראל התחייבה להפחית את פליטת גזי החממה. זה הפך לשוק מרכזי לבנייה ירוקה בגלל מחויבותו להפחתת פליטת גזי חממה. אף שהתועלת הסביבתית של מבנים אלו אינה מיידית, היא יכולה להסתכם בחיסכון גדול לתושבי הגליל והנגב. בנייה ירוקה הופכת לדרישה למבנים חדשים, שכן צריכת האנרגיה בישראל עלתה בקצב חסר תקדים.

בשנת 2015 הודיע ​​המשרד להגנת הסביבה כי 35% מכלל המבנים החדשים יעמדו בתקן החדש לבנייה מתקדמת וירוקה. פרס זה הוענק לאילת על ידי הוועדה המקצועית גרין-טן בממשלה. היא אחראית לתחרות הסביבתית החשובה ביותר של ישראל. תכנית העבודה של העירייה מתמקדת בשלושה תחומים: פסולת, אנרגיה, מים. האסטרטגיה הזו השתלמה, שכן העיר זכתה בקריאה הרביעית של האיחוד האירופי לעצמאות אנרגטית במבני ציבור.

אסטרטגיית בנייה ירוקה בישראל

אסטרטגיית בנייה ירוקה בישראל היא חובה לעתיד העיר. זה יחסוך באנרגיה, יפחית את פליטת גזי חממה ויגן על הסביבה. זה גם יחסוך כסף. תקן הבנייה הירוקה החדש בישראל הוא חובה לכל המבנים החדשים שנבנו עד שנת 2022. התקן המקורי יועד למבני מגורים. עם זאת, התקן החדש יחול על מבני ציבור. זה יאפשר ליצור יותר אור ולשפר את היעילות האנרגטית של מבנים אלה.

הבנייה הירוקה של עיריית אילת זכתה בפרס קלינטק לשנת 2019. עיר זו פעלה במשך שנים לקידום אסטרטגיה בת קיימא שהיא משתלמת מבחינה סביבתית וכלכלית. הוא גם זכה בקריאה של האיחוד האירופי לעצמאות אנרגטית עבור מבני ציבור. למרות הפיתוח האחרון של פרויקטים אלו, הערים ימשיכו להשתמש באותן כמויות חשמל. תושבי אילת יוכלו לחסוך כסף בחשבונות החשמל והמים.

יעילות אנרגטית

היעילות האנרגטית של מבנים בישראל יעילה ביותר. מקינזי מעריך שבניין ישראלי ממוצע צורך 60% מהחשמל במדינה. מבנים יכולים להיות יעילים יותר בהפחתת צריכת החשמל והמים שלהם על ידי שימוש בטכניקות חסכוניות באנרגיה. הם גם נוחים יותר למגורים, מה שמפחית את הצורך בתשתיות חשמל ומים יקרות. אתה יכול להשפיע לטובה על הסביבה על ידי שימוש בבנייה ירוקה בבית שלך.

תקן הבנייה הירוקה בישראל הוא גישה מקיפה המתייחסת לכל היבטי המבנה. התקן חל על תכנון אנרגטי של בניין. הוא אומץ כתקן וולונטרי על ידי ערי ישראל של המאה החמש עשרה. בעוד שנתיים זה יהיה חובה. תקן הבנייה הירוקה במדינה יפחית את פליטת גזי החממה ויעלה את איכות החיים של תושבי הנגב והגליל. התקן הלאומי החדש לבנייה ירוקה יחול על כל המבנים ומהווה צעד חיובי לעתיד המדינה.

תקן הבנייה הירוקה בישראל מבוסס על גישה הוליסטית המתייחסת לתכנון אנרגטי של מבנה. זה ישים לכל סוגי המבנים, כולל ציבור, מסחר ומגורים. התקן הישראלי SI 1045 מתאר את הדרישות. זה מחייב שבניינים חדשים יעמדו בתקנים ירוקים. נכון לעכשיו, רוב הפרויקטים הישראלים העושים שימוש בבנייה ירוקה עברו את התקן הלאומי ככוכב אחד, אך זה יבוצע בהדרגה על ידי הממשלה.