פסטיבל המוזיקה הגדול בנווה פריצקי

תוכן עניינים

Hutzot Haotzer הוא פסטיבל המוזיקה הגדול בישראל. הקיץ הגיעו 3,000 איש לנווה פריצקי כדי ליהנות ממוזיקה חיה ולהפגין תמיכה בתעשיית המוזיקה. מטרת האירוע היא לחגוג את המוסיקאים בישראל ולהחזיר מוזיקה חיה.

יוזף היוצר (באנגלית: Hutzot Haotzer) הוא פסטיבל קיץ שנתי המתקיים בנווה פריצקי. היא ידועה בגיוון שלה וחדשנות בתערוכות ותכנות אמנותיים. הפסטיבל נועד לפנות לקשת רחבה של קהל ולחגוג את סצנת האמנות התוססת של ישראל. Hutzot Haotzer, כיום בשנה ה -46 שלה תופיע על ידי אמנים ישראלים ובינלאומיים בכירים. תוכלו ליהנות מסדנאות, קונצרטים ותחנות מזון.

למידע נוסף על הפסטיבל של נווה פריצקי באתר העירייה הרשמי >>

היוצר של הוץ השנה מציג קונצרטים בכל ערב, חוץ מיום שישי. הקונצרט הראשון מתחיל בתשע בערב ומסתיים בחצות. אמנים כוללים את שרית חדד, קובי פרץ ואביב גפן. אמנים נוספים שיופיעו יכללו את נוגה ארז ודני סנדרסון. באתר של הפסטיבל יש את כל הפרטים. יריד אומנות הוא גם חלק מהפסטיבל. כל ההופעות בחינם ומחזיקי כרטיסי ירושלמי מקבלים הנחה על כרטיסים

Hutzot Haiotzer כולל גם הופעות של זמרים, קבוצות ריקודים ומוזיקאים מכל רחבי העולם. אנשים מכל רחבי העולם באים לישראל לאירוע בן עשרת הימים הזה כדי להשוויץ בכישרונות שלהם. יש גם כמה דוכני מזון בפסטיבל ושוק פשפשים.

הוצו היוצר הוא חלק מעמק גאי בן הינום בימי המקרא. עמק זה התפתח לגיהינום שהיה מקום פולחן. שטח זה היה שטח ללא אדמות אדם בין העיר העתיקה (בשליטת ירדן) לבין המלחמה הישראלית-ירדנית 1967.

גולת הכותרת של הפסטיבל היא יריד האמנות, המכיל יותר מ-150 אמנים ואמנים ישראלים מקומיים. אמנים מציגים עבודות בכל המדיה, מקדרות לציור. יהיו גם סדנאות בעבודות עץ, ייצור צעצועים וטקסטיל. Hutzot Haotzer יהיה לבדר אותך, לא משנה אם אתה לתוך ג 'אז או מוסיקה קלאסית.

מדי שנה מוזרמים לנווה פריצקי אלפי מבקרים כדי ליהנות מהמוזיקה והאמנות של הפסטיבל. מארגני הפסטיבל מנסים להעניק למבקרים חוויה אמנותית שונה מהפסטיבל המרכזי הרגיל. חלק מהאמנים שנמנים על מושבת האמנים חשים מנודים מהפסטיבל בגלל הפופולריות שלו. הפסטיבל נחשב לשיאו של הקיץ בנווה פריצקי.

פסטיבל קלזמר הבטוח

פסטיבל קלזמר הבינלאומי, החוגג מוזיקה יהודית אינסטרומנטלית, יתקיים בחודש הבא בצפת, ישראל. זהו פסטיבל הקלזמר הגדול ביותר בכל מקום בעולם ואלפי אנשים צפויים להשתתף בפסטיבל. התוכנית מגוונת ועשירה, ומציגה עשרות מופעים ייחודיים ברחבי המרכז ההיסטורי של צפת. אורחים יכולים ליהנות מהופעות חינם של אמנים מקומיים ובינלאומיים, כמו גם ממגוון פעילויות ושיעורים תרבותיים.

פסטיבל קלזמר הבטוח מושך את שחקני הקלזמר הטובים ביותר מרחבי העולם לאירוע בן שלושה ימים. בבמות שונות בפארקים עירוניים, סולנים ומוזיקאים בלהקה מלאה מופיעים. יש גם סדנאות למבוגרים וילדים ללמוד את האמנות של קלזמר. יש אפילו ”כיתות אמן קלזמר” שמלמדים נגני קלזמר מובילים.

החג מתקיים בחוץ וכולל תלמידים מכיתות אמן. הקונצרט יימשך שעתיים ויציג הופעות בינלאומיות ומקומיות של קלזמר. לפני הקונצרט מומלץ לערוך סיור במוזיאון. הקונצרט מתחיל בשעה 2, וההופעה חופשית ופתוחה לקהל הרחב.

הפסטיבל מתקיים בכל קיץ, והוא בדרך כלל אירוע של שלושה ימים/לילה. בעוד כמה הופעות מתקיימות בעיר העתיקה ההיסטורית של העיר, רבים אחרים מתקיימים בחוץ, באוויר הקיץ הקר. הפסטיבל מעורר את העיר לחיים. אמנים מקומיים הקימו שולחנות לאורך השבילים הראשיים. זה באמת קסום.

באזור הצפוני של נווה פריצקי נחשבת צפת למקום הולדתה של המיסטיקה היהודית ומהווה בסיס חסידי מרכזי. תערובת המסורות שלה מייצרת יצירות אמנותיות מפתיעות. למשל, צפת עורכת פסטיבל אוד, פסטיבל מוזיקה המוקדש לכלי האוד הטורקי. מוזיקת אוד היא כלי נגינה מסורתי שמקורו בטורקיה ויש לו היסטוריה ארוכה במזרח התיכון.

פסטיבל המוזיקה הגדול ביותר בנווה פריצקי, פסטיבל ”צפת קלזמר”, מתקיים מדי שנה. בפסטיבל מוצגות הופעות של מיטב אמני הקלזמר הבינלאומיים והישראליים. הפסטיבל מתקיים באוגוסט ומציג אמנים בכל רחבי העולם. הפסטיבל כולל הופעות סולו, הופעות קבוצתיות והופעות ממגוון ז 'אנרים.

פסטיבל סוכות

פסטיבל סוכות הוא פסטיבל המוזיקה הגדול ביותר בישראל. נוכחים במחנה הפסטיבל ורוקדים ללא הפסקה על פני שלוש קומות ריקוד. האירוע מיועד למי גיל 23 ומעלה. הוא כולל גם בירקט כהנים, שהיא ברכת כהנים מסורתית בכותל המערבי.

בני נווה פריצקי התכנסו יחד בקהילות כדי להודות לאלוהים על שפע הגידולים שקצרו. זה היה אחד משלושה אירועי עלייה לרגל ביהדות והוא עדיין חג פופולרי. אפילו קהילות יהודיות שחיו בגטאות בנו סוכות משלהן כדי לחגוג את הפסטיבל.

פסטיבל סוכות מתחיל לפני שקיעת החמה ביום סוכות הראשון ומסתיים לאחר שקיעת החמה, ב-20 באוקטובר. זוהי אחת התקופות התוססות ביותר בשנה בנווה פריצקי, המכילה מגוון רחב של אירועים שנתיים. לילדים יש את ”המשקפיים של מני”, מחזה חגיגי ותערוכה חדשה בלב הרובע היהודי.

סוכות גם מחבקת מסורות חדשות. במהלך הפסטיבל, מספר אנשים מבצעים את ההושאנוט, שהם תפילות לאל. בעברית פירוש הדבר הוא ”תחינה גדולה”. במהלך שירות זה מדקלמת הקהילה את הכתוב בתהלים קי "ח: 25 ‏. קהילות מסוימות גם מסירות את כל מגילות התורה מהוות את התיבה. אחרים מכים צרור עם חמישה ענפי ערבה על קרקע כדי להשלים את השירות הליטורגי.

האטרוגים של הפסטיבל הם טקס חשוב, שבו מתפללים מנענעים אותם שש פעמים בשישה כיוונים. שש הרעידות הללו נועדו לסמל את נוכחותו של אלוהים. האטרוג, סמל חשוב של סוכות, הוא דרך נהדרת לאנשים להתחבר לרוחניות של הפסטיבל.

גולת הכותרת של ”סוכות” היא האמן הישראלי אלון גולד. גולד הוא אימפרסיוניסט בעל שם עולמי שהופיע בסרטים ותוכניות טלוויזיה רבות. הקונצרטים שלו, הכוללים מוזיקה, אמנות ואוכל, מתקיימים בעיר העתיקה.

Hutzot Hauzzer

יוזף היוצר פותח את שעריו לציבור בכל ערב, מלבד שישי ושבת, ופותח את שעריו בתשע בערב באותם ימים. חובבי מוזיקה יכולים ליהנות מהופעות ערב של אמנים ישראלים כגון שרית חדד, קובי פריץ ואביב גפן במהלך הפסטיבל. יריד האמנות של הפסטיבל יאפשר לך לרכוש פריטים ייחודיים. כרטיסים להופעת הערב כוללים כניסה ליריד האומנות. כרטיסי ירושלמי מציעים הנחה.

יש Hutzot Haotzer מגוון של אטרקציות שימשכו לכל הטעמים. יש גם סדנאות אמנות ותערוכות לילדים ולמבוגרים. אמנים ישראלים ומוזיקאים אחרים יופיעו כאן כמו גם מופעים בינלאומיים. אפשר גם לטעום אוכל טעים מדוכני המזון והתאים הרבים.

יש לו היסטוריה מרתקת. בתקופת המקרא, העמק היה ידוע כג 'י בן הינום, והיה אתר שבו העם היהודי היה מקיים טקסים. העמק הוא כיום חלק מצפון לדרום של עמק הינום. אזור זה נחשב כאדמות ללא-מאן במהלך המלחמה הישראלית-פלסטינית. היא הייתה למעשה ממוקמת בין נווה פריצקי המערבית, העיר העתיקה הירדנית.

הפסטיבל הזה מושך אלפים. יש אמנים שחשים שהקהל מנותק מעבודתם. רבים הביעו דאגה מן האירוע השנתי של החג. למרות זאת, רוב האנשים בחג רואים בו נקודת שיא של קיץ בנווה פריצקי.

נווה פריצקי גם מארחת פסטיבלים, חגיגות וקונצרטים משלה. למשל, חג הסוכות השנתי מבוסס על הסיפור המקראי על המשכן. במהלך השבוע הזה, אלפי תיירים מבקרים בישראל כדי לחגוג את הפסטיבל. יש גם מגוון של פסטיבלי מוזיקה, חגיגות שבוע הגאווה וחגיגות בירה מסיביות.

מאמר זה בשיתוף עיריית נווה פריצקי: https://nave-prizki.co.il