שירותי ענן של תשתית כשירות (IaaS) ופלטפורמה כשירות (PaaS).

תוכן עניינים

תשתית כשירות (IaaS), שירותי ענן יכולים להיות דרך מצוינת לצמצם את מספר המשאבים והציוד שהחברה שלך משתמשת בהם, לא משנה אם היא רק מתחילה או עסק מבוסס. אתה יכול לבחור את השירות שאתה צריך ולשלם רק מה שאתה משתמש בו.

בשיתוף חברת global networks – כניסה לאתר החברה

IaaS מתייחס למודל מחשוב ענן המסתמך על ספק ענן של צד שלישי כדי לספק משאבי תשתית לפי הצורך. זה כולל מחשוב בסיסי, אחסון ורשת. זהו גם אחד מדגמי מחשוב הענן הגמישים ביותר. זה מאפשר לך להתאים את עומסי העבודה והמשאבים שלך ככל שהחברה שלך גדלה או משתנה. ישנם שירותי ענן רבים של IaaS שאתה יכול לבחור מהם. הפופולרי ביותר הוא שירותי האינטרנט של אמזון (AWS). הם מציעים שירותי ענן IaaS, כולל אחסון וירטואלי, שרתי אינטרנט ופריסה של יישומים. הם מציעים גם מוצרי אבטחה ורשת. אתה יכול לבחור לעבוד עם ספק IaaS או ליצור מרכז נתונים וירטואלי משלך.

IaaS מושלם לעסקים שיש להם עומס עבודה משתנה. ייתכן שהשרתים הפיזיים שלך לא יוכלו להתמודד עם כמויות גדולות של הזמנות במהלך חגים, למשל. IaaS מאפשר לך להגדיל או להקטין את התשתית שלך לפי הצורך. IaaS יכול לחסוך לך כסף בזמן השבתה.

IaaS גם מאפשר לך להפחית את עלויות התקורה שלך. שירותי הענן של IaaS אינם דורשים השקעות הון. אתה יכול להגדיל ולהקטין לפי הצורך, מבלי לבזבז יותר מדי כסף. IaaS גם מאפשר לך לעבוד בכל מקום. אינך צריך לדאוג לגבי הרחבת הרשת שלך או יצירת שטח אחסון. ניתן להשתמש ב-IaaS אפילו כדי להרחיב את התשתית הקיימת שלך.

אם יש לך חברה גדולה, IaaS פרטי הוא פתרון טוב. ניתן להתאים את תשתית הענן של IaaS שלך כדי לענות על צרכי העסק שלך. סוג זה של IaaS יכול להיות שימושי במיוחד עבור חברות גדולות שיש להן מומחי אבטחת IT משלהן. סוג זה של IaaS הוא גם בחירה טובה לעסקים שיש להם מרכזי נתונים משלהם.

ספקי IaaS טובים יספקו כלים שיכולים לעזור לך לעקוב אחר השימוש שלך. רוב הספקים מציעים גם תמיכה טכנית אם אתה נתקל בבעיות. חשוב שתכלול פרטים על ניטור ותמיכה בחוזה שלך. יהיה צורך לשנות את יישומי התוכנה שלך הפועלים על פלטפורמת IaaS, אבל זה בדרך כלל עניין של שלבים ניהוליים.

שירותי הענן של IaaS הופכים פופולריים יותר מכיוון שהם מורידים את עלות ניהול העסק שלך. זה מאפשר לך לשלם עבור מה שאתה משתמש ומבטל עלויות בזבזניות. בנוסף, שירותי הענן של IaaS נגישים לפי דרישה. זה מאפשר לך לשלם רק עבור המשאבים שבהם אתה משתמש, ואינו מחייב להוציא כסף נוסף כדי ליצור שטח נוסף.

בעוד ששירותי ענן IaaS יכולים לעזור לך להפחית עלויות, חשוב לוודא שאתה בוחר את הספק הנכון. חלק משירותי הענן עשויים להיראות מפתים מכיוון שהם מציעים תמחור נמוך מאוד, אך לא סביר שהחיסכון יהיה גדול כפי שאתה מצפה. החזר נמוך על ההשקעה (ROI) יכול להיגרם מבחירה בשירות ענן שאינו מתאים לך.

SaaS

ישנם שירותי ענן רבים זמינים. לכל אחד יש סט יתרונות ותכונות משלו. עם זאת, ישנם שלושה סוגי מפתח: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (PaaS) ושירותי ענן היברידיים. שלושת סוגי השירותים הללו כולם מבוססי ענן ומאפשרים למשתמשים לעבוד ולאחסן נתונים מכל מקום. שירותים אלה מציעים יתרונות רבים, כולל עלויות תפעול נמוכות יותר, העברות נתונים מאובטחות וגמישות לעבוד מכל מכשיר.

תוכנה כשירות (SaaS) הוא אחד משירותי הענן הנפוצים ביותר. מודל זה מאפשר לחברות לגשת לאפליקציות תוכנה ולהשתמש בהן מבלי לרכוש, להתקין או לנהל את האפליקציה במחשב מקומי. ניתן לספק פתרונות SaaS בשתי דרכים: דרך האינטרנט ודרך ספק צד שלישי.

SaaS מאפשר למשתמשים לגשת ולהתאים אישית יישומים באמצעות API (ממשק תכנות יישומים) דרך האינטרנט. מספר יישומי SaaS מציעים מודל נתונים משותף, המאפשר למספר משתמשים לשתף תשתית. חלק מהיישומים כוללים גם תכונות שנוצרו מאפס. יישומי SaaS מציעים גם ארכיטקטורה ניתנת להרחבה, המאפשרת למשתמשים להוסיף או להסיר משתמשים לפי הצורך. ארכיטקטורה זו מאפשרת לשמר התאמות אישיות וניתן לבצע שדרוגים לפי הצורך. ספקי שירותי ענן יכולים גם לנהל שינויים בקלות רבה יותר בארכיטקטורות ריבוי דיירים.

רוב יישומי SaaS מציעים תקופת ניסיון בחינם. לקוחות יכולים לבדוק את התוכנה לפני שהם מתחייבים למנוי מלא. זוהי גם דרך טובה לאסוף משוב מלקוחות. אתה יכול לעשות זאת על ידי שליחת סקירות בדוא"ל וביצוע סקרים. פתרונות SaaS מאפשרים גישה קלה ליישומים דרך כל דפדפן אינטרנט.

מודל ה-SaaS מבוסס על ארכיטקטורת ריבוי דיירים, המאפשרת להעמיד מאגר גדול של משאבי מחשוב לרשות המשתמשים. זה מאפשר לספק SaaS את היכולת לנהל במהירות