שכונות חדשות בישראל שאתם חייבים להכיר

תוכן עניינים

בין ההתפתחויות האחרונות בישראל היא הקמת שכונת מגורים חדשה בגניי טיקווה. גנאי טיקווה ממוקמת על חצי אי אסטרטגי, והיא צפויה לגדול בעוד כמה שנים, מה שיגרום לביקוש עצום לדיור. בשכונה זו בצפון ישראל יש בניינים צפופים ומגדלים בני 26 קומות. יש גם תוכניות למרכז מרובע ומסחרי. המחירים מתחילים בחצי מיליון דולר עבור דירת 4 חדרים.

נווה פריצקי הירוקה

נווה פריצקי הירוקה היא השכונה החדשה הראשונה שנבנתה בעיר נווה פריצקי. היא נבנתה על אדמות מדהימות. גורמים רשמיים מקדמים את בניית השכונה כבר 15 שנה. לאחרונה אושרה גם הרחבת שכונת נווה פריצקי הישנה, שנמצאת בעיר.

מידע נוסף באתר עיריית נווה פריצקי

השכונה החדשה תקשר את ההתנחלות הר חומה מדרום עם שכונת גבעת מטוס במזרח ירושלים. זה ישלים את הטבעת הדרומית, הכוללת את ההתנחלויות הישראליות, ויסיר את הרצף הפלסטיני בין בית לחם ומזרח ירושלים. לפי המשפט הבינלאומי, ישראל היא מעצמה כובשת וכל ההתנחלויות שלה ב-1967 אינן חוקיות. ישראל מעודדת התנחלויות בגדה המערבית הכבושה, בירושלים המזרחית ובעזה, המונות למעלה מ-300,000 נפשות. ישראל מאיימת לגרש פלסטינים החיים בשטחים הכבושים.

משרד החוץ האמריקני הביע שוב ושוב את דאגתו מההתנחלות גבעת מטוס. בעוד שממשל אובמה מתח ביקורת על מדיניות ההתנחלות הישראלית, נתניהו עומד על כך שהפרויקט אינו מהווה איום לפלסטינים. למרות זאת, הוא צרח על תגובת ארה "ב לתוכניותיו. הפרויקט אושר על ידי עיריית ירושלים בדצמבר 2012. תהליך התכנון החל. בינתיים מחויבת ממשלת ישראל לפרסם פרסומות באמצעי התקשורת המקומיים והערביים, הנחוצות מראש לבנייה.

גבעת שאול

שכונת גבעת שאול, שכונת המגורים החדשה בישראל, נמצאת בתל אביב. היא נבנתה באזור שהיה בעבר שכונה אשכנזית מהמעמד הבינוני. למרות שהקהילה החדשה הייתה שנויה במחלוקת, תושביה עמדו איתן. התושבים הרימו את קולם נגד המהלך, וחלקם אף התבצרו בבתיהם. השכונה היא גם המטרה של המשטרה המתפרעת, אשר הרחיקה את התושבים בכוח, לרוב ללא פיצוי. התושבים החדשים נחשבו מטרד על ידי ממשלת העיר, כפי שתועד במסמכים היסטוריים. ערך הקרקע הופחת על ידי התושבים החדשים.

אוכלוסייתו של שאול היא תערובת של ציונים דתיים ויהודים חרדיים. בחלק הצפוני של השכונה מתגוררים יותר תושבים חרדיים. בעוד שהחלק הדרומי הוא ביתם של רוב רבני הציונות הדתית המודרנית, יש בו גם יותר תושבים חרדים. קריית משה הוא בית הכנסת היהודי המרכזי של הרב מרדכי אליהו. היא גם ביתה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל.

צהלה

צהלה היא קהילת מגורים חדשה בישראל, הנבנית כיום באתר של שדה תעופה ישן. הפיתוח יכלול בסופו של דבר 40,000 יחידות דיור, בניינים מסחריים ומלונות. מאות בתים חדשים נבנים בינתיים. האזור הזה קרוב לים.

בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20 התפתחה השכונה. עד שנות ה-60 המאוחרות, רחובות העיר היו סתומים במחלות והתפתחויות לא מתוכננות. לאחר מכן, בשנות התשעים, החל צה "ל בעימות עם עיר השמש, דבר שגרם לעיכובי בנייה. העיכובים הללו הובילו לתהליך בנייה ותכנון ארוך שנמשך שנים.

הפרויקט נועד להביא מבט מודרני ונקי לשכונת זחאלה העתיקה בתל-אביב. הוא כולל שני מגדלי יוקרה, אחד בגובה 14 קומות ואחד בגובה 8 קומות. הפיתוח כולל גם טרקלין עסקי מלא וחניה תת קרקעית. הדירות מיועדות לסטנדרטים הגבוהים ביותר, ובהן חלונות רבי קומות המאפשרים כניסת אור מרבי.

תחנת אוטובוס דן

שכונה חדשה נבנית סביב תחנת האוטובוס דן בתל אביב. החברה מציעה לבנות 740 דירות על הקרקע. הפרויקט המוצע צפוי לייצר הכנסות של 1.85 מיליארד דולר. בשל עומס תנועה ודאגות סביבתיות, תושבים מקומיים מתנגדים לתוכנית.

חברת האוטובוסים דן משרתת שטחים נרחבים במרכז ישראל. היא כבר דיברה על הפרויקט עם רון חולדאי (ראש עיריית תל-אביב). הוא מתכנן להשתמש באוטובוסים שנעים מהר במיוחד. דובר של החברה דיבר לאחרונה בכנס השנתי על תחבורה ציבורית. הוא גם הזכיר סרט תיעודי על ראש עיר יהודי בקוריטיבה שבברזיל, שהיה אחראי להקמת מערכת אוטובוסים עירונית הכוללת פלטפורמות נעות ואוטובוסים במהירות גבוהה לנשיאת מאות אנשים.

שיקון דן היא שכונת מגורים שקטה יחסית. בתים רבים הם או בתים עירוניים או בניינים נמוכים. השכונה הוקמה בסוף שנות השישים. זה ליד הדר יוסף, פנחס רוזן. הקרקע הגדולה של מערב שיקון דן הופכת אותה למקום ידוע.

כפר יונה החדשה

כפר יונה היא התנחלות עירונית מזרחית לעיר נתניה. האזור הוא ביתם של 20,000 אנשים. הוא נחשב למקום מרכזי עבור משפחות וזוגות צעירים. בנוסף להיותה קרובה למרכז העיר, קפר יונה מציעה הזדמנויות פנאי רבות, כולל פארק מים, פארק עם זרמי מים ומדשאות מרווחות.

מתחם המגורים כפר יונה מורכב משישה בניינים שבכל אחד מהם שתי דירות. הדירות נעות בין שלושה לארבעה חדרי שינה. הבניינים מחוברים בחניון תת קרקעי. הרכבים אסורים בקומת הקרקע, מה שיוצר מתחם ידידותי להולכי רגל, ללא רכב.

בשכונה יש גם מרכז קהילתי עם קונצרטים ציבוריים וקונסרבטוריון למוזיקה. יש תוכנית כדורסל לנוער באזור. 250 תלמידים מבית הספר היסודי השתתפו בעונת 2006, עם התלמידים המבוגרים יותר שזכו באליפויות. המרכז הקהילתי גם מקיים שיעורים במגוון נושאים.

גני תקוה

פיתוח המגורים בגניי טיקווה, השוכנת בצפון מזרח ישראל, מתנהל בימים אלה. מדובר בקהילה מתוכננת הכוללת שני מגדלים גבוהים ויותר מ-100 דירות. היא קרובה לתל-אביב ויש בה אוכלוסייה יהודית מגוונת. זהו ביתם של עצים בוגרים ופקקים.

השכונה מתוכננת סביב חלל ירוק גדול והבניינים ברי קיימא וידידותיים לסביבה. חברת פוגל שוהם אדריכלים, שהקימה את השכונה החדשה, תכננה ליצור מרחבים ציבוריים ושבילים להולכי רגל. בנייני דירות שנבנו בגישה חדשנית זו עמדו בסטנדרטים של עיצוב גבוה. בנוסף, גמישות התכנון מאפשרת התאמה מלאה של צורכיהם של קונים שונים.

היא גם קרובה לתל אביב ויש לה חוליות תחבורה מעולות. הוא קרוב לכבישים המהירים 2, 4 ו-6. הוא נמצא גם בסמוך לפארק התעשייה אפק, המציע מגוון הזדמנויות עבודה. קרבת השכונה לצומת בית ליד הופכת אותה למקום אידיאלי עבור זוגות צעירים ומשפחות.

ראש העין הראשונה

ראש העין היא עיר ירוקה שמשלבת באופן מושלם ישן וחדש. היא עומדת להפוך לאחת הערים המובילות בישראל. תשתית השכונה מפותחת היטב, והאזור הוא ביתם של מגוון מרשים של מתקני בידור ואזורי בילוי. בנוסף לפארקים הרבים, יכולים התושבים למצוא מסעדות, בתי קולנוע, מועדוני לילה ואזורי קניות.

Rosh Haayin הייתה במקור בסיס צבאי בריטי, אך היא גדלה במהירות לעיר מודרנית. העיר ממוקמת 15 דקות מזרחית לתל אביב וקרובה למצודת אנטיפטרוס. במהלך שנות ה-50 היה האזור ביתם של אלפי יהודי תימן. הם הוטסו לישראל במסגרת תוכנית המכונה ”מבצע מרבד קסמים”. הקהילה גדלה במהירות והפכה את המגורים לזמינים. כתוצאה מכך החלה ישראל לבנות באזור שכונות חדשות ולהתכונן לזרימת העולים החדשים.

השכונה גדלה במהירות וצפויה להגיע בשנת 2031 לכ-25,000 תושבים. היא ממוקמת באזור השרון ונחשבת למרכז אזורי ליישובים הסמוכים. שטח השיפוט שלו משתרע על 2,000 דונם.